2012-06-06 10:22:28

CZERWIEC 2012r.

Głównym celem realizacji programu w miesiącu czerwcu  jest:

-  Propagowanie codziennego czytania dzieciom.

–   Rozwijanie wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji:

• uczestniczenie w zabawach, grach, tańcach integracyjnych

• unikanie zachowań agresywnych, powstrzymywanie się przed nimi, dążenie  do kompromisu,

• wspólne rozwiązywanie powstałych problemów, nawet w sposób niekonwencjonalny,

• ocenianie własnego zachowania, działania względem innych, a także zachowania innych względem nas.

– Uczestniczenie w zabawach organizowanych przez nauczyciela, dających dziecku satysfakcję i radość.

– Wykorzystywanie w zabawach, w sposób niekonwencjonalny, różnych zabawek, przedmiotów, znaków i symboli.

–   Częste przebywanie na świeżym powietrzu: uczestniczenie w spacerach, zabawach i ćwiczeniach ruchowych.

–   Rozpoznawanie przedmiotów, roślin, zwierząt za pomocą zmysłów: dotyku, smaku, zapachu, wzroku, słuchu.

–   Dbanie o higienę zmysłów, np. unikanie hałasu, niekrzyczenie itp.

– Rozwijanie uwagi poprzez uczestniczenie w zabawach, ćwiczeniach, pracach plastycznych, rozmowach, słuchaniu wierszy, opowiadań.

- Zapoznanie ze sposobami spędzania wolnego czasu na wakacjach.

W ,,Zielonym Przedszkolu’’ odbędzie się  również UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA DZIECKA ORAZ UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO.

+ dodaj swoją opinie
Autor:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Dodał UKnXdbtYMG
2012-07-29 02:18:19
uiCzjJ qwqrmqgmpxxk
Dodał JKIHbbrstVkqCBS
2012-07-27 22:54:15
I needed to put you one litlte word to finally thank you very much once again for the magnificent ideas you've shared on this website. This is so pretty generous of people like you to convey unhampered all that a number of people would've offered for an e book to get some profit on their own, mostly now that you could possibly have done it if you ever wanted. Those good tips in addition served to become great way to fully grasp some people have the same dream just like my personal own to see more and more related to this issue. I know there are several more fun situations ahead for people who read your website.