2012-05-11 08:06:36

MAJ 2012

MAJ 2012r.

Głównym celem realizacji programu w miesiącu maju jest:

– Gra na instrumentach perkusyjnych:

•  zapoznanie z wyglądem instrumentów perkusyjnych: kołatki, grzechotki, bębenka, trójkąta, talerzy, drewienek i sposobem gry na nich.

- Oglądanie kwitnących roślin; zwrócenie uwagi na zawarte w nich piękno.

– Poznanie etapów rozwojowych niektórych zwierząt, np.: żaby, motyla:

•   wyjaśnienie pojęć: owady, ryby, ssaki, ptaki; poznanie przedstawicieli każdej grupy oraz środowiska, w którym bytują.

- Słuchanie i śpiewanie piosenek.

– Gra na instrumentach perkusyjnych:

–  Wykonywanie instrumentów perkusyjnych z różnych materiałów.

–   Wyrażanie muzyki ruchem:

–   Rozwijanie wrażliwości słuchowej:

•  rozpoznawanie wybranych instrumentów po wydawanych przez nie dźwiękach i wyglądzie; nazywanie muzyków grających na tych instrumentach.

–  Uczestniczenie w zabawach naśladowczych – naśladowanie ruchów, gestów, głosów ludzi, zwierząt.

– Przygotowanie kącika teatralnego:

• swobodne improwizacje słowne i ruchowe znanych utworów literackich lub wymyślonych przez dzieci.

- Poznanie osób pracujących w bliskim otoczeniu przedszkola i wykonywanych przez nie zawodów.

W MIESIĄCU MAJU PRZEDSZKOLAKI POJADĄ NA WYCIECZKĘ  DO GLINNEJ ORAZ ZOSTANIE ZORGANIZOWANA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI  DNIA  MAMY I TATY.

+ dodaj swoją opinie
Autor:
Treść:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.