dodano 08-04-2011

A w miesiącu kwietniu ?

W miesiącu kwietniu dzieci z „Zielonego Przedszkola”, będą realizowały następujące tematy kompleksowe:

„Wiosna na wsi ”, „Jesteśmy Polakami”, ,, Znamy inne Państwa”, ,,Wielkanoc”, ,,Dbamy o Ziemię”.

Głównym celem realizacji programu w miesiącu kwietniu jest:

- Poznanie dorosłych i młodych zwierząt hodowanych na wsi:

•          nazywanie domów zwierząt, sposobów poruszania się, odżywiania,

• wyjaśnienie znaczenia hodowli zwierząt dla ludzi.

-Rozwijanie mowy i pamięci.

-  Poznanie nazwy naszego kraju, symboli narodowych: flagi, godła, hymnu.

- Poznanie poprzez literaturę pochodzenia nazwy stolicy Polski – Warszawy, jej herbu i ważniejszych miejsc.

- Poszerzanie doświadczeń plastycznych.

- Poznanie nazw wybranych państw należących do Unii Europejskiej:

•          zapoznanie z charakterystycznymi zwyczajami, tradycjami, poznanie baśni wybranych państw należących do UE.

– Wzmacnianie więzów w rodzinie poprzez:

•          poznanie historii rodziny, jej rodowodu, kultywowanie tradycji, zwyczajów związanych   ze świętami Wielkanocy.

- Rozwijanie  umiejętności liczenia.

- Wyrabianie nawyku dbania o najbliższe środowisko poprzez:

•          nieniszczenie roślin, np. niełamanie gałęzi drzew,

•          wyrzucanie śmieci do kosza,

•          niedeptanie trawników, klombów z kwiatami

Przedszkolaki w miesiącu kwietniu pojadą na wycieczkę do TEATRU LALEK PLECIUGA W SZCZECINIE.

dodano 16-03-2011

A w miesiącu marcu?

W miesiącu marcu dzieci z „Zielonego Przedszkola”, będą realizowały następujące tematy kompleksowe:

„Poznajemy zawody”, „Wiosno przyjdź”, ,, Wiosna idzie przez świat”, Witamy cię wiosno”

Głównym celem realizacji programu w miesiącu marcu jest:

- Poznanie osób pracujących w bliskim otoczeniu przedszkola i wykonywanych przez nie zawodów - poznanie czynności, jakie wykonują, nazywanie narzędzi pracy, zwrócenie uwagi na ich ubiór.

Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie przed zbliżającą się wiosną, np. coraz dłuższe dni, coraz wyższa temperatura, topnienie śniegu i lodu, powracające pierwsze ptaki (skowronek, czajka, szpak), pojawiające się pierwsze kwiaty(przebiśnieg, krokus).

-   Omówienie życia ptaków wiosną (budowanie gniazd, składanie jaj, wylęganie się młodych, dbanie o młode).

- Rozwijanie  umiejętności liczenia.

-Rozwijanie mowy i pamięci.

- Poszerzanie doświadczeń plastycznych.

- Rozwijanie umiejętności uważnego słuchania i wypowiadania się na temat wysłuchanego utworu.

-Rozwijanie wyobraźni.

Przedszkolaki w miesiącu marcu przywitają wiosnę oraz zorganizowany będzie konkurs dla dzieci i rodziców pt. „Wiosenne przebudzenie”

dodano 02-03-2011

Karnawał w "Zielonym Przedszkolu"

,,Tańce, hulanka,  swawola....’’ to wszystko towarzyszyło przedszkolakom podczas balu karnawałowego  w przedszkolu. Maluchy  przebrane  w barwne stroje królewien,  wróżek, spidermanów, batmanów i innych ciekawych, bajkowych postaci, bawiły się pod czujnym okiem swoich pań, które również z okazji balu zamieniły się   w bajkowe postacie. Skoczna muzyka  wprowadziła wszystkich w radosny nastrój. Karnawałowe szaleństwo uwieczniono wspólnymi fotografiami i słodkim poczęstunkiem.

dodano 02-03-2011

Kolejna wycieczka przedszkolaków

Dnia 22 lutego 2011r przedszkolaki były na wycieczce  w Ciepłowni Geotermalnej w Pyrzycach. Celem wycieczki było  zapoznanie się  z technologią ogrzewania gorącymi źródłami solankowymi. Przedszkolaki zostały oprowadzone po całym zakładzie. W podziękowaniu za wycieczkę przedszkolaki wręczyły laurkę Panu, który nas oprowadzał.  W zamian maluchy zostały obdarowane słodyczami.

dodano 14-02-2011

A w miesiącu lutym?

W miesiącu lutym dzieci z „Zielonego Przedszkola”, będą realizowały następujące tematy kompleksowe:

„Jesteśmy samodzielni w kuchni”, „Próbujemy mierzyć”, ,, Kosmiczne podróże”, Dbamy o przyrodę”

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 23   następne »