dodano 06-06-2012

CZERWIEC 2012r.

Głównym celem realizacji programu w miesiącu czerwcu  jest:

-  Propagowanie codziennego czytania dzieciom.

–   Rozwijanie wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji:

• uczestniczenie w zabawach, grach, tańcach integracyjnych

• unikanie zachowań agresywnych, powstrzymywanie się przed nimi, dążenie  do kompromisu,

• wspólne rozwiązywanie powstałych problemów, nawet w sposób niekonwencjonalny,

• ocenianie własnego zachowania, działania względem innych, a także zachowania innych względem nas.

– Uczestniczenie w zabawach organizowanych przez nauczyciela, dających dziecku satysfakcję i radość.

– Wykorzystywanie w zabawach, w sposób niekonwencjonalny, różnych zabawek, przedmiotów, znaków i symboli.

–   Częste przebywanie na świeżym powietrzu: uczestniczenie w spacerach, zabawach i ćwiczeniach ruchowych.

–   Rozpoznawanie przedmiotów, roślin, zwierząt za pomocą zmysłów: dotyku, smaku, zapachu, wzroku, słuchu.

–   Dbanie o higienę zmysłów, np. unikanie hałasu, niekrzyczenie itp.

– Rozwijanie uwagi poprzez uczestniczenie w zabawach, ćwiczeniach, pracach plastycznych, rozmowach, słuchaniu wierszy, opowiadań.

- Zapoznanie ze sposobami spędzania wolnego czasu na wakacjach.

W ,,Zielonym Przedszkolu’’ odbędzie się  również UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA DZIECKA ORAZ UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO.

dodano 29-05-2012

WYCIECZKA ORAZ DZIEŃ MAMY I TATY 2012r.

Dzień mamy i taty jest jednym z najważniejszych wydarzeń w  naszym przedszkolu. W tym roku  z okazji tego święta  w dniu 28 maja zorganizowaliśmy wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej. Pogoda dopisała więc zabawa miała iście słoneczny nastój.

Wszyscy wyruszyliśmy autokarem co dostarczyło dzieciom wiele radości.  Gdy dojechaliśmy na miejsce zaczęliśmy od zwiedzenia pięknego ogrodu w którym rosną wspaniałe okazy drzew i krzewów. Po zwiedzeniu ogrodu był czas na zabawę dzieci wraz z rodzicami na placu zabaw. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko przygotowane przez rodziców i pieczenie kiełbasek.

dodano 11-05-2012

MAJ 2012

MAJ 2012r.

Głównym celem realizacji programu w miesiącu maju jest:

– Gra na instrumentach perkusyjnych:

•  zapoznanie z wyglądem instrumentów perkusyjnych: kołatki, grzechotki, bębenka, trójkąta, talerzy, drewienek i sposobem gry na nich.

- Oglądanie kwitnących roślin; zwrócenie uwagi na zawarte w nich piękno.

– Poznanie etapów rozwojowych niektórych zwierząt, np.: żaby, motyla:

•   wyjaśnienie pojęć: owady, ryby, ssaki, ptaki; poznanie przedstawicieli każdej grupy oraz środowiska, w którym bytują.

- Słuchanie i śpiewanie piosenek.

– Gra na instrumentach perkusyjnych:

–  Wykonywanie instrumentów perkusyjnych z różnych materiałów.

–   Wyrażanie muzyki ruchem:

–   Rozwijanie wrażliwości słuchowej:

•  rozpoznawanie wybranych instrumentów po wydawanych przez nie dźwiękach i wyglądzie; nazywanie muzyków grających na tych instrumentach.

–  Uczestniczenie w zabawach naśladowczych – naśladowanie ruchów, gestów, głosów ludzi, zwierząt.

– Przygotowanie kącika teatralnego:

• swobodne improwizacje słowne i ruchowe znanych utworów literackich lub wymyślonych przez dzieci.

- Poznanie osób pracujących w bliskim otoczeniu przedszkola i wykonywanych przez nie zawodów.

W MIESIĄCU MAJU PRZEDSZKOLAKI POJADĄ NA WYCIECZKĘ  DO GLINNEJ ORAZ ZOSTANIE ZORGANIZOWANA UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI  DNIA  MAMY I TATY.

dodano 10-05-2012

ODWIEDZINY W PRZEDSZKOLU

W „Zielonym Przedszkolu” w miesiącu kwietniu odbyły się ciekawe zajęcia mające na celu zapoznać dzieci z zawodem pielęgniarki, strażaka oraz policjanta. W ramach realizowanych zajęć zaproszeni goście omówili następujące zagadnienia:

- zachowanie higieny osobistej i jamy ustnej,

- jak zdrowo się odżywiać?,

- postępowanie i zachowanie się w przypadku pożaru lub innego zagrożenia

- funkcjonowanie numeru 112 i 998. 997,

- zgłoszenia zdarzeń na numery alarmowe,

- zasady bezpieczeństwa na drodze.

Dzieci zaciekawione słuchały i chętnie uczestniczyły w rozmowie.

dodano 05-04-2012

KWIECIEŃ 2012 r.

Głównym celem realizacji programu w miesiącu kwietniu jest:

- Poznanie dorosłych i młodych zwierząt hodowanych na wsi

• nazywanie domów zwierząt, sposobów poruszania się, odżywiania,
  • wyjaśnienie znaczenia hodowli zwierząt dla ludzi.

- Rozwijanie mowy i pamięci.

-  Poznanie nazwy naszego kraju, symboli narodowych: flagi, godła, hymnu.

- Poznanie poprzez literaturę pochodzenia nazwy stolicy Polski – Warszawy, jej herbu i ważniejszych miejsc.

- Poszerzanie doświadczeń plastycznych.

- Poznanie nazw wybranych państw należących do Unii Europejskiej:

• zapoznanie z charakterystycznymi zwyczajami, tradycjami, poznanie baśni wybranych państw należących do UE.

- Rozwijanie  umiejętności liczenia.

- Wyrabianie nawyku dbania o najbliższe środowisko poprzez:

•          nieniszczenie roślin, np. niełamanie gałęzi drzew,

•          wyrzucanie śmieci do kosza,

•          niedeptanie trawników, klombów z kwiatami

W MIESIĄCU KWIETNIU DO PRZEDSZKOLA ZAWITA PAN POLICJANT, PIELĘGNIARKA ORAZ  STRAŻAK.

« poprzednie 1  [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 23   następne »