dodano 07-06-2011

Dzień Dziecka

Dnia 5 czerwca 2011 r. z okazji DNIA DZIECKA w ,,Zielonym Przedszkolu’’ odbył się FESTYN RODZINNY. Przy słonecznej pogodzie razem bawiły się dzieci i rodzice. Na dobry początek odbył się słodki poczęstunek. Następnie dzieci wraz z rodzicami i pracownikami przedszkola udały się na boisko szkolne gdzie odbywał się GMINNY DZIEŃ DZIECKA. Na maluchy czekało tam wiele atrakcji: zjeżdżalnie, zamek dmuchany, malowanie buzi, pokaz tresury psów, przejażdżka konna oraz występy artystyczne – atrakcji nie było końca. Przedszkolaki otrzymały również słodkie paczki przygotowane specjalnie na ich święto. Wszyscy w tym dniu wspaniale się bawili. Maluchy z niecierpliwością czekają już na kolejną taką imprezę.

dodano 06-06-2011

A w miesiącach czerwcu i lipcu?

W miesiącach czerwcu i lipcu dzieci z „Zielonego Przedszkola”, będą realizowały następujące tematy kompleksowe:

,, Żyć w zgodzie i  przyjaźni”, ,,Na naszym podwórku’’, ,,Poznajemy świat  za pomocą zmysłów’’, ,,Zbliżają się  wakacje’’ ,,Lubimy to samo, ale każdy   z nas jest inny’’

Głównym celem realizacji programu w miesiącu czerwcu i lipcu jest:

–          Rozwijanie wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji:

• uczestniczenie w zabawach, grach, tańcach integracyjnych,

•           unikanie zachowań agresywnych, powstrzymywanie się przed nimi, dążenie do kompromisu,

•           wspólne rozwiązywanie powstałych problemów, nawet
w sposób niekonwencjonalny,

•           ocenianie własnego zachowania, działania względem innych, a także zachowania innych względem nas.

–          Wymienianie poglądów na temat ulubionych zabawek
(z uzasadnieniem wyboru).

–          Uczestniczenie w zabawach organizowanych przez nauczyciela, dających dziecku satysfakcję i radość.

–          Wykorzystywanie w zabawach, w sposób niekonwencjonalny, różnych zabawek, przedmiotów, znaków i symboli.

–          Częste przebywanie na świeżym powietrzu: uczestniczenie w spacerach, zabawach i ćwiczeniach ruchowych.

–          Rozpoznawanie przedmiotów, roślin, zwierząt za pomocą zmysłów: dotyku, smaku, zapachu, wzroku, słuchu.

–          Dbanie o higienę zmysłów, np. unikanie hałasu, niekrzyczenie itp.

–          (...) nauka na pamięć wierszy i piosenek treściowo bliskich dzieciom – sytuacjom, z jakimi się spotykają.

–          Rozwijanie uwagi poprzez uczestniczenie w zabawach, ćwiczeniach, pracach plastycznych, rozmowach, słuchaniu wierszy, opowiadań.

- Zapoznanie ze sposobami spędzania wolnego czasu na wakacjach.

W ,,Zielonym Przedszkolu’’ odbędzie się  również FESTYM RODZINNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA ORAZ UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO.

dodano 02-06-2011

ŚWIĘTO RODZICÓW

W piątek, 27 maja, przedszkolaki  z „ Zielonego Przedszkola”  świętowały Dzień Mamy i Taty.

Z tej okazji  została przygotowana piękna część artystyczna. Dzieciaki walczyły ze stresem i tremą by zaprezentować się jak najlepiej przed swoimi rodzicami. Ci, podziękowali za ten dziecięcy trud długimi brawami. Po części artystycznej  odbył się słodki poczęstunek.

By ten dzień rodzice na długo zapamiętali, dzieci przygotowały dla nich upominki, które same wykonały.

dodano 20-05-2011

DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI

DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI obchodzimy 15 maja. Święto to istnieje ponieważ ma ono przypominać nam o tym abyśmy zawsze pamiętali o pięknie naszego kraju, regionu,  o przyrodzie, serdecznych ludziach. Niezapominajka to taki polski kwiat leśny, który ma dużo wdzięku a swym kolorem przypomina pogodne niebo i czystą wodę. Możemy ją spotkać przede wszystkim na łąkach, ale także kwiaty te rosną w ogródkach.  Ze względu na ten wyjątkowy dzień przedszkolaki  w dniu 19  maja  wzięły udział  w zajęciach  pt. „Niezapominajka przypomina, o przyrodzie nie zapominaj”. Zajęcia miały na celu: uwrażliwić dzieci  na piękno przyrody oraz uzmysłowić potrzeby ochrony przyrody .

dodano 20-05-2011

WYCIECZKA PEŁNA WRAŻEŃ.

16 maja 2011 roku dzieci z ,,Zielonego Przedszkola", miały przyjemność zobaczyć z bliska jak wygląda praca strażaków. Przedszkolaki wybrały  się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Pyrzycach. Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość jazdy samochodem strażackim , przejażdżka podnośnikiem wozu strażackiego, a także metalowa rura zastępująca schody w razie alarmu. Na koniec wycieczki każdy przedszkolak miał możliwość doświadczenia "gaszenia pożaru" - z węża strażackiego trzymanego przez dzieci obficie polała się woda!

Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Straży Pożarnej w Pyrzycach, którzy umożliwili  naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka   z bliska i tak miłe przyjęcie.

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7 8  [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 23   następne »