dodano 05-10-2011

"W Bajkowym ogrodzie"

W środę 28 września  2011 r. w naszym przedszkolu już kolejny raz  gościliśmy aktorów z Pogotowia Teatralnego, którzy wystawili dla nas przedstawienie pt. "W Bajkowym ogrodzie"  Do wspólnego oglądania zaprosiliśmy dzieci z ,,zerówki’’- wszyscy doskonale się bawili. Jak zwykle aktorzy wciągali dzieci do wspólnej zabawy. Atmosfera była fantastyczna. Niezwykle ważną rolę w życiu przedszkolaków odgrywają  takie spotkania ze sztuką.

dodano 29-09-2011

,,SPRZĄTANIE ŚWIATA,, W PRZEDSZKOLU!!!

W ,, Zielonym Przedszkolu’’ realizowane są zagadnienia dotyczące edukacji ekologicznej, ponieważ chcemy pokazywać dzieciom jak ważne jest dbanie o środowisko. W tym roku 20 września przedszkolaki wzorem lat ubiegłych  przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji  „Sprzątanie Świata”. Dzieci wspólnie uczestniczyły w zabawach i konkursach o tematyce ekologicznej, które pozwoliły utrwalić  ich wiedzę dotyczącą środowiska i tego jak o nie dbać. Przypomnieliśmy sobie także czym jest segregacja śmieci i jak należy je segregować. Po skończonych zajęciach wspólnie wybraliśmy się na „Sprzątanie Świata”. Przedszkolakiz ogromnym zaangażowaniem posprzątały najbliższą okolicę przedszkola. Głównym celem akcji było ukazanie skutków zaśmiecania „Świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska i recyklingu.

Mamy nadzieję, że zdobyte w ten sposób doświadczenia zaowocują  w przyszłości dobrymi nawykami, których w dalszym ciągu jest tak mało w naszym społeczeństwie.

dodano 08-09-2011

WRZESIEŃ 2011r.

Głównym celem realizacji programu w miesiącu wrześniu jest:

- Łagodne przystosowanie dziecka do warunków przedszkolnych, jak również integrowanie wszystkich dzieci w grupie.

- Wdrażanie dziecka do współdziałania w grupie podczas zajęć i w zabawie, zgodne i bezpieczne zabawy na świeżym powietrzu.

- Rozpoznawanie swojego znaczka identyfikacyjnego i przestrzeganie stałego rytmu dnia.

- Nawiązanie pozytywnych kontaktów między dziećmi i pracownikami przedszkola.

- Wdrażanie dzieci do samodzielności w zakresie czynności samoobsługowych.

- Poznanie różnych środków lokomocji.

- Rozwijanie aktywności twórczej.

- Umuzykalnienie dzieci.

- Zapoznanie z zasadami bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię.

- Rozwijanie znajomości figur geometrycznych na podstawie koła.

- Wprowadzanie w świat podstawowych symboli charakterystycznych dla  jesieni.

- Zapoznanie się ze sposobami prawidłowego odżywiania.

- Rozpoznawanie wybranych warzyw i owoców.

W naszym przedszkolu w miesiącu wrześniu będzie przeprowadzona akcja: SPRZĄTANIE ŚWIATA oraz zawita do nas teatrzyk z przedstawieniem  specjalnie przygotowanym dla naszych maluchów.

Przewidziane są  również zajęcia z ekologii w ramach współpracy z partnerem projektu: Narodową Fundacją Ochrony Środowiska w Szczecinie.

dodano 19-08-2011

Zajęcia adaptacyjne

Serdecznie zapraszamy dzieci, nowo przyjęte do projektu  ,,Zielone Przedszkole”,  w towarzystwie rodziców lub opiekunów, na organizowane od dnia 22.08.2011r.  do 31.08.2011r. zajęcia adaptacyjne.

Zapraszamy w te dni do przedszkola między godz. 08.30 a 13.00.

Rozpoczynamy dla dobra dzieci  pobyt w przedszkolu od jednej godziny, w następnych dniach można stopniowo wydłużyć pobyt dziecka w przedszkolu.

Bardzo prosimy o przyniesienie obuwia na zmianę dla siebie oraz dziecka.

,,Zielone Przedszkole’’ czynne od dnia 22.08.2011r.

od godz. 6.30 do godz. 16.30.

Zapraszamy.

dodano 13-07-2011

ZAKOŃCZENIE ROKU.

Kart w kalendarzu było niemało.

Codziennie jedną zdejmował czas.

I cóż powiecie, ot przeleciało,

Rok szkolny minął, jak z bicza trzasł !

W miesiącu lipcu br. w ,, Zielonym Przedszkolu’’ odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Po przywitaniu licznej publiczności dzieci rozpoczęły swój występ. Śpiewając, recytując i tańcząc pokazały czego nauczyły się w przedszkolu. Rodzice byli pełni podziwu i zadowolenia z umiejętności wokalnych i recytatorskich swoich pociech. Każdy zaprezentowany wiersz i piosenka nagradzane były gromkimi brawami i uśmiechem radości ze strony gości. Maluchy pożegnały starszaków, którzy po wakacjach będą uczęszczać do zerówki. Po zakończonym występie głos zabrała pani sekretarz życząc wszystkim udanych i spokojnych wakacji. Z rąk pani dyrektor zostały wręczone dyplomy i upominki dla każdego dziecka za udział we wspólnych grach i zabawach przedszkolnych. Na koniec rodzice w imieniu swoim i swoich dzieci podziękowali nauczycielkom za serce, trud oraz cierpliwość okazaną ich pociechom. Wszystko zakończył słodki  poczęstunek.

DO ZOBACZENIA PO WAKACJACH.

« poprzednie 1 2 3 4 5 6  [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 23   następne »