dodano 14-11-2011

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W Dzień Zaduszny przedszkolaki  z ,,Zielonego  Przedszkola ‘’wybrały się na cmentarz w Bielicach , aby uczcić pamięć tych, którzy odeszli. Dzieci przyniosły ze sobą znicze i po odmówieniu krótkiej modlitwy, z pomocą pań zapaliły je i postawiły na grobach.

LISTOPAD 2011r

Głównym celem realizacji programu w miesiącu listopadzie jest:

-  Rozwijanie umiejętności uważnego słuchania i wypowiadania się na temat utworu.

-    Rozpoznawanie kształtów liści, poznanie nazw wybranych drzew.

-   Rozwijanie sprawności manualnych.

-  Umuzykalnienie dzieci.

Wdrażanie dzieci do samodzielności w zakresie czynności samoobsługowych.

-   Rozwijanie mowy i koncentracji.

- Rozwijanie  poczucia rytmu.

- Obserwowanie zmieniających się warunków pogodowych.

- Zapoznanie ze sposobami przygotowywania się zwierząt do zimy.

W  miesiącu listopadzie nasze przedszkolaki odwiedzą lokalny cmentarz oraz pojadą  na wycieczkę do Nadleśnictwa  Gryfino. Przewidziana jest również zabawa  andrzejkowa.

dodano 09-11-2011

Odwiedziny w ,, Zielonym Przedszkolu"

W miesiącu październiku na zaproszenie przedszkolaków z ,,Zielonego Przedszkola’’ przybyły do nas dzieci z oddziału ,, 0’’wraz ze swoimi Paniami. Spotkanie integracyjne odbyło się w przemiłej atmosferze. Na początek dzieci z zerówki zaśpiewały piosenkę za co otrzymały gromkie brawa. Maluchy nie  chcąc  być gorszymi zaprezentowały ,,taniec grozik’’, którego nauczyły się w przedszkolu. Po występach wszystkie dzieci znakomicie  bawiły się wspólnie.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA!!!!!

Dnia 28 października odbyła się  impreza maluszków o charakterze rodzinnym, przeżycie ważne dla dzieci i ich rodziców.  „PASOWANIA NA PRZEDSZKOLAKA" to już tradycja naszego przedszkola.

Uroczystość rozpoczęła się punktualnie o godz. 10.00  Maluchy przywitały swoich rodziców i zaproszonych gości piosenką. Starszaki, które już w tamtym roku były pasowane miały dla maluchów przygotowane zadana. http://www.zambrow.nazwa.pl/index2.php?option=com_jce&task=popupMaluszki stanęły na wysokości zadania. Chociaż do przedszkola uczęszczają dopiero trzeci miesiąc, to z wielkim zaangażowaniem zaprezentowały swoje umiejętności. Były bardzo dzielne, wspaniale zaśpiewały, pięknie zatańczyły i powiedziały wierszyki. Dla nich to pierwsze poważne wystąpienie przed publicznością. Rodzice bardzo wzruszeni i dumni, w pełni zadowoleni ze swoich pociech bili gromkie brawa. Następnie nastąpiła wyjątkowa chwila, wstąpienia do społeczności przedszkolnej, która wzbudziła wiele emocji.

Milusińscy z przejęciem, niejednokrotnie drżącymi głosikami wspólnie złożyli przysięgę, że będą słuchać pani, grzecznie i zgodnie się bawić oraz nigdy nie będą już płakać. Po tych słowach Pani Dyrektor za pomocą dotknięcia zaczarowanej kredki każdego malucha, dokonała uroczystego pasowania na prawdziwego przedszkolaka. Miłym akcentem było wręczenie wychowankom dyplomów, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką z najmłodszych lat pobytu w przedszkolu. Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny, ale jak ważny dla maluszków dzień w przedszkolu. Wszystkim dzieciakom i ich Rodzicom życzymy satysfakcji oraz przyjemnych wrażeń z pobytu w naszym gronie.

dodano 05-10-2011

PAŹDZIERNIK 2011r.

Głównym celem realizacji programu w miesiącu październiku jest:

- Rozwijanie mowy.

-  Umuzykalnienie dzieci.

-  Rozwijanie sprawności manualnej.

-  Podkreślenie wartości przyjaźni.

- Integracja dzieci, współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie.

- Wdrażanie dzieci do samodzielności w zakresie czynności samoobsługowych.

-  Rozwijanie umiejętności wskazywania i nazywania wybranych części ciała.

- Rozwijanie percepcji słuchowej i  poczucia rytmu.

- Wypowiadanie się dzieci na temat urodzin i sposobów ich obchodzenia.

- Nazywanie członków swojej rodziny.

-  Rozwijanie narządów zmysłów.

-  Poznawanie nazw pomieszczeń w mieszkaniu.

- Wzbudzanie zainteresowania życiem zwierząt.

- Rozwijanie wrażliwości na potrzeby zwierząt domowych.

- Kształtowanie postaw w zakresie dbania i poszanowania zabawek.

- Rozwijanie pamięci.

W miesiącu październiku przewidziane są następujące imprezy: SPOTKANIE INTEGRACYJNE Z DZIEĆMI  Z ODDZIAŁU ,,0’’ ORAZ PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

« poprzednie 1 2 3 4 5  [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 23   następne »