dodano 09-12-2011

ŚWIĘTY MIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU.

Pomimo braku białego  puchu za oknem,  Św. Mikołaj nie zawiódł dzieci z ,,Zielonego Przedszkola’’. Tuż po obiedzie do przedszkola przybył Mikołaj z wielkim workiem, w którym mieściły się prezenty dla każdego dziecka. Uśmiech i wyjątkowa atmosfera zagościła dokoła. Aby otrzymać prezenty dzieci musiały powiedzieć wierszyk lub zaśpiewać piosenkę. Znakomicie im to wyszło bo już od tygodnia  przedszkolaki uczyły się  wierszy i piosenek dla Mikołaja. Na zakończenie Mikołaj obiecał że zawita do przedszkola w następnym roku jeśli dzieci będą grzeczne tak jak w tym roku. Uśmiech na twarzach dzieci gościł już do samego końca pobytu w przedszkolu.

ANDZEJKI W PRZEDSZKOLU!!!!

,,CZARY - MARY,

WOSKU LANIE,

CO MA STAĆ SIĘ,

NIECH SIĘ STANIE’’.

30 listopada 2011r.  z okazji ,Andrzejek’’ do przedszkola zawitały cyganki, które przepowiadały przyszłość przedszkolakom. Wróżbą nie było końca. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy ulubionych piosenkach przedszkolaków. Na zakończenie został zorganizowany słodki poczęstunek. Dzieci doskonale się bawiły w tym szczególnym dniu.

GRUDZIEŃ 2011r

Głównym celem realizacji programu w miesiącu grudniu jest:

-  Zachęcanie do wspólnej zabawy.

-    Rozpoznawanie i nazywanie kolorów.

-   Rozwijanie umiejętności rytmicznego poruszania się przy muzyce.

-  Umiejętność klasyfikowania przedmiotów według ich przeznaczenia.

- Zapoznanie z oznakami nowej pory roku.

- Rozwijanie sprawności rąk.

-Rozwijanie pamięci.

- Poznawanie  tradycji ubierania choinki.

- Przybliżenie tradycji dzielenia się opłatkiem.

W  miesiącu grudniu do przedszkolaków zawita  Święty Mikołaj.

dodano 28-11-2011

Przerwa świąteczna

dodano 14-11-2011

JEDZIEMY NA WYCIECZKĘ

07.11.2011r. przedszkolaki wybrały się na autokarową wycieczkę do  Nadleśnictwa Gryfino, której celem było szukanie darów jesieni i poznanie zwierząt leśnych. Dzieci spacerowały po parku, zbierały  kasztany, żołędzie oraz kolorowe liście. Podziwiały piękno otaczającej przyrody.Wycieczka do lasu wzbogaciła wiedzę przedszkolaków, oraz miała walory zdrowotne. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej.

« poprzednie 1 2 3 4  [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 23   następne »