dodano 05-04-2012

Spotkanie z zajączkiem oraz śniadanie wielkanocne w przedszkolu

W dniu 30 marca br. w  przedszkolu odbyły się zajęcia dydaktyczne mające na celu zapoznanie dzieci z tradycjami świąt wielkanocnych. Dzieci czynnie uczestniczyły w zajęciach. Po zakończeniu zajęć dzieci otrzymały łakocie od zająca wielkanocnego.

dodano 04-04-2012

Przedstawienie teatralne w "Zielonym Przedszkolu"

W dniu 28 marca br. do naszego przedszkola zawitali aktorzy ze studia teatralnego  Duet z Krakowa.  ,,Niedźwiedź strażnik lasu’’ to tytuł spektaklu, którego maluchy nie zapomną przez dłuższy czas. Sympatyczny niedźwiadek uczył dzieci  podstawowych zachowań w lesie. Bajka rozwijała świadomość ekologiczną dzieci. Oczywiście przedszkolaki  brały czynny udział w przedstawieniu, a nawet występowały w niektórych scenach razem z aktorami.

dodano 04-04-2012

Witamy Wiosnę w ,,Zielonym Przedszkolu"

Pierwszy dzień wiosny to dzień bardzo radosny i wyczekiwany przez przedszkolaki z naszego przedszkola. Tradycyjnie maluchy przywitały wiosnę  w dniu 21 marca.  Kolorowy korowód przebranych przedszkolaków na czele z Marzanną  wyruszył z przedszkola aby przywitać wiosnę. Jak tradycja nakazuje, Marzannę - symbol zimy  palimy, albo wrzucamy do rzeki. Nasze maluchy zebrały się na placu przed przedszkolem, aby spalić słomianą kukłę, którą wcześniej przygotowały z panią w przedszkolu. W ten  oto symboliczny sposób pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Chyba skutecznie, bo słoneczko jakoś mocniej zaświeciło.

To nie był koniec atrakcji w tym dniu. W przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs na najlepszą pracę plastyczną po tytułem ,, W Krainie Kubusia’’. Konkurs miał na  celu propagowanie zdrowego stylu życia.  Wybór był bardzo trudny bo dzieci wraz z  rodzicami bardzo się postarali. Zwycięzcą konkursu został Igor Borkowski. II miejsce zajął ex aequo Andrzej Szczerbiński oraz Mikołaj Orman natomiast III miejsce zajęła ex aequo Jagoda Mocarska oraz Martyna Wiśniewska. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani wspaniałymi nagrodami. Dziękujemy rodzicom za udział w konkursie.

dodano 06-03-2012

MARZEC 2012r.

Głównym celem realizacji programu w miesiącu marcu jest:

- Rozwijanie  umiejętności liczenia.

- Rozwijanie mowy i pamięci.

- Poznanie osób pracujących w bliskim otoczeniu przedszkola i wykonywanych przez nie zawodów - poznanie czynności, jakie wykonują, nazywanie narzędzi pracy, zwrócenie uwagi na ich ubiór.

Obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie przed zbliżającą się wiosną, np. coraz dłuższe dni, coraz wyższa temperatura, topnienie śniegu i lodu, powracające pierwsze ptaki (skowronek, czajka, szpak), pojawiające się pierwsze kwiaty(przebiśnieg, krokus).

- Omówienie życia ptaków wiosną (budowanie gniazd, składanie jaj, wylęganie się młodych, dbanie o młode).

- Poszerzanie doświadczeń plastycznych.

- Rozwijanie umiejętności uważnego słuchania i wypowiadania się na temat wysłuchanego utworu.

- Rozwijanie wyobraźni.

Poznanie zwyczajów związanych ze świętami wielkanocnymi- spotkanie z zajączkiem.

Przedszkolaki w miesiącu marcu przywitają wiosnę oraz zorganizowany będzie konkurs dla dzieci i rodziców pt. „W Krainie Kubusia”. Do przedszkola zawita iluzjonista oraz aktorzy z przedstawieniem teatralnym.

dodano 16-02-2012

KARNAWAŁ W PRZEDSZKOLU!!!!

Karnawał - to  nie tylko czas zabaw dorosłych, ale i okres balów dla dzieci. W naszym przedszkolu bal przebierańców wywołał wiele emocji, które udzieliły się nie tylko dzieciom, ale i paniom. Wśród uczestników balu były , królewny, żabka, diabeł, policjanci , rycerze , motylki, spidermeni, Piotruś Pan, król lew, magik i wiele innych znanych postaci z bajek. Skoczna muzyka zachęcała wszystkich do tańca. Nie zabrakło również z tej okazji słodkiego poczęstunku dla maluchów. Bal dostarczył dzieciom wiele radości.

« poprzednie 1 2  [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... 23   następne »