dodano 12-07-2012

Zakończenie roku przedszkolnego w ,,Zielonym Przedszkolu" w Bielicach

,,Dziś ostatni raz w przedszkolu

razem się bawimy.

A w jesieni tak jak ptaki

w inne strony polecimy.’’

W dniu 29 czerwca br. maluchy na wesoło żegnały się z ,,Zielonym Przedszkolem’’ Wszystkich zgromadzonych przywitała Pani dyrektor Małgorzata Woronowicz oraz koordynator projektu Pani  Kamela Wilczyńska.

Podczas  uroczystego zakończenia, które było także podsumowaniem dodatkowych zajęć przedszkolnych, realizowanych przez partnera projektu Narodową Fundację Ochrony Środowiska w Szczecinie maluchy zaprezentowały się we wspaniałym przedstawieniu teatralnym pt. ,,Chrońmy przyrodę’’. Dzięki pomocy rodziców, przedszkolaki miały cudowne stroje przygotowane specjalnie do przedstawienia. Były sowy, zając, jeż, lis oraz dzieci przebrane za drzewa rosnące w lesie. Dzieci bez tremy recytowały i śpiewały, nawet w języku angielskim. Pokaz dzieci spotkał się ze wspaniałym aplauzem wszystkich zgromadzonych.

Po zakończonym występie przedszkolaków, ze wzruszeniem głos zabrała Pani  Kamela Wilczyńska, dziękując serdecznie maluchom za udany występ oraz rodzicom za udaną współpracę. Podziękowania za współpracę również otrzymali pracownicy przedszkola. Z rąk Pani Sekretarz przedszkolaki otrzymały dyplomy ukończenia ,,Zielonego Przedszkola’’ oraz wspaniałe prezenty, które będą przypominać o przedszkolu. Wspólne spotkanie było  już ostatnim w takim gronie, wszystkim zebranym zakręciła  się z łezka w oku .

Na koniec rodzice w imieniu swoim i swoich dzieci podziękowali pracownikom przedszkola    za serce, trud oraz cierpliwość okazaną ich pociechom.

Życzymy wszystkim udanych wakacji.

dodano 29-06-2012

"Kubusiowi przyjaciele natury 2012"

,,ZIELONE PRZEDSZKOLE’’ OTRZYMAŁO TYTUŁ

,,KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY 2012’’

,,Zielone Przedszkole’’ w Bielicach otrzymało już kolejny raz Tytuł - ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury’’ w IV edycji programu, potwierdzony Certyfikatem. Przedsięwzięcie miało charakter ogólnopolski.

Od października do końca maja br., w naszym przedszkolu był  realizowany program ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury", którego celem była popularyzacja ochrony przyrody wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Program ten zainicjowany był przez firmę Tymbark oraz markę Kubuś. W ramach programu  dzieci brały  udział  w  licznych  zajęciach edukacyjnych, m.in.: był zorganizowany „Dzień Ziemi ", „Dzień Marchewki" ,,Dzień Wiosny’’. Zorganizowano również wycieczkę do lasu, konkursy plastyczne i wiele innych  ciekawych zadań z  zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Zdobycie ponownie certyfikatu jest dumą dla placówki i pozytywną wskazówką do dalszej popularyzacji wiedzy ekologicznej wśród wychowanków naszego przedszkola.

dodano 25-06-2012

SERDECZNIE ZAPRASZAMY RODZICÓW

NA UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO,

KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ DNIA

29 CZERWCA 2012 r. O GODZ. 1200

W ,, Zielonym Przedszkolu” w Bielicach

dodano 06-06-2012

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to najbardziej oczekiwane przez maluchy święto. W naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień 2 czerwca 2012r.   Przedszkolaki w tym dniu  przybył  do przedszkola wraz z rodzicami gdzie odbył się poczęstunek. Po wspólnej biesiadzie dzieciaki otrzymały prezenty i wszyscy udali się na boisko szkolne na pokaz artystyczny przygotowany przez starszych kolegów.

dodano 06-06-2012

"Czytające Przedszkolaki"

,,ZIELONE PRZEDSZKOLE’’ UCZESTNICZY

W PROGRAMIE

„CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLA”

W RAMACH KAMPANII SPOŁECZNEJ

„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

W naszym przedszkolu oprócz nauczycielek, które codziennie czytają dzieciom, do akcji włącza się coraz więcej rodziców.

Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku:

buduje mocną więź między dorosłym i dzieckiem

zapewnia emocjonalny rozwój dziecka

rozwija język, pamięć i wyobraźnię

uczy myślenia, poprawia koncentrację

wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka

poszerza wiedzą ogólną

ułatwia naukę, pomaga odnieść sukces w szkole

uczy wartości moralnych, pomaga w wychowaniu

zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputerów

chroni przed zagrożeniami ze strony masowej kultury

kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie

DLATEGO

CZYTAJ DZIECKU 20 MINUT DZIENNIE. CODZIENNIE!

"Złota lista" książek polecanych do czytania dzieciom: Wiek 0-4 lata:

Marta Bogdanowicz (opracowanie) - Rymowanki-przytulanki
Paulette Bourgeois, Brenda Clark - seria o Franklinie
Jan Brzechwa - Wiersze i bajki
Josef Czapek - Opowieści o piesku i kotce
Karel Czapek - Daszeńka
Gilbert Delahaye - seria o Martynce
Dorota Gellner - Bajeczki
Czesław Janczarski - Miś Uszatek, Wędrówki Misia Uszatka
Janosch - Ach, jak cudowna jest Panama
Astrid Lindgren - Lotta z ulicy Awanturników; Ja też chcę mieć rodzeństwo
Hanna Łochocka - O wróbelku Elemelku